Son dakika; TKF’de seçim sonuçlandı! Ali Oto yeniden başkan seçildi

Türkiye Kayak Federasyonu’nun seçimli Olağan Genel Kurulu’nda Ali Oto yeniden başkanlığa seçildi.

Türkiye Kayak Federasyonu seçimi tamamlandı, Ali Oto yeniden başkan seçildi

Türkiye Kayak Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Ali Oto seçildi. 12 Haziran 2022 tarihinde Ankara’da Grand Mercure Otel’de gerçekleştirilen genel kurulda 300 delege oy kullandı. Mevcut başkan Ali Oto, oyların 150’sini alarak ikinci kez bu göreve getirildi. Diğer aday Atakan Alaftargil ise 137 oyda kaldı.

Seçim sonrası Ali Oto açıklama yapıyor…Detaylar birazdan!

Türkiye Kayak Federasyonu seçimi. Ali Oto yeniden başkan seçildi

Son dakika: Türkiye Kayak Federasyonu seçimleri sonuçlandı, Başkan Ali Oto güven tazeledi.

Genel Kurul’da yaşananlar, birazdan…

Mevcut başkan Ali Oto ile diğer aday Atakan Alaftargil’in başkanlık için yarıştığı, Grand Mercure Otel’de düzenlenen genel kurulda yeterli çoğunluk sağlandı.

Genel kurul divanı seçildikten sonra Ali Oto dönemi yönetim kurulunun ibrası için oylama yapıldı. Genel kurul üyeleri, denetleme kurulu ve yönetim kurulunu oybirliğiyle ibra etti.

Seçimden önce başkan adayları genel kurula hitap etti.

Ali Oto, 4 yıllık başkanlık dönemiyle ilgili gerçekleştirdikleri projeler ve yatırımlarla ilgili genel kurul üyelerine bilgi verdi.

Atakan Alaftargil yaptığı konuşma ile delegelerden başkanlık görevini istedi.

Atakan Alaftargil tkf seçimlerinde 137 oy aldı

Başkan adaylarının konuşmasının ardından genel kurula katılan 300 delege oy kullandı. Oy kullanma işlemleri tamamlandıktan sonra sayım için sandıklar açıldı. Sandık sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, Türkiye Kayak Federasyonu başkanlık seçimini Ali Oto tekrar kazandı. 300 oyun 150’sini alan Ali Oto, başkanlık seçimini kazandı. Atakan Alaftargil ise 137 oyda kaldı. Kalan 13 oy ise kurula katılmayan ve geçersizlerden oluştu.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!