Kayaklı Koşu; Ruka’da Rus üçlüsü podyumda!

Kayaklı Koşu Dünya Kupası 15 km Erkekler Takip (Pursuit) Yarışması

Kayaklı Koşu dünyası Finlandiya/Ruka’da 2021-2022 sezonu açılışını gerçekleştirdi. Dünya kupası Erkekler 15 km takip (pursuit) yarışması öncesinde -19 ile -23.2 derece arasında seyreden sıcaklık yarışma saatinde-18.6 dereceye kadar düştü.  Olumsuz hava koşulları karşısında Norveç erkek takımı yarışmadan çekildi.

Klaebo Norveç Kayaklı Koşu sporcusu

Norveçli teknik direktör Eirik Myhr Nossum, takımın çekilmesi hakkında “Bu çekilme parkurun çok soğuk olduğu gerçeğine dayanıyor. Parkurda kalıp yarışabilirlerdi, ancak sporcular önümüzde önemli yarışmalar olduğunun farkındalar ve risk almak istemediler” dedi.

Klasik kazananlar Niskanen ve Norveçliler olmadan, beş sporcudan oluşan Rus grubu yarışmaya liderlik etti. Ancak tempo bir hayli yavaştı diyebiliriz. Yarışmanın son dakikalarında Alexander Bolshunov, Sergey Ustiugov ve Artem Maltsev, 5’li gruptan sıyrıldı ve podyumun üçlüsü belli oldu.

Alexander Bolshunov sezonun ilk galibiyetini kutlarken, 2. Sergey Ustiugov ve 3. Artem Maltsev oldu.

Kayaklı Koşu Dünya Kupasu Ruka

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!