Alp Disiplini Audi Dünya Kupası, kazanan yine Marcel Hirscher

Alp Disiplininde başka bir sezon ancak kazanan aynı. Audi Dünya Kupasının ilk kazananı Marcel Hirscher. Sezonun ilk erkekler slalom yarışması Alp Disiplini Audi Kayak Dünya Kupası Levi’de gerçekleşti ve kayakçılar ilk galibiyet için mücadele ettiler. Marcel Hirscher, Henrik Kristoffersen ve André Myhrer podyum gören sporcular oldu.

Geçtiğimiz yaz baba olan Avusturyalı süper yıldız Marcel Hirscher başarı seviyesini daha da yükseltmek için hala hevesli.

2. olan Henrik Kristoffersen 10. kez podyumun tadını aldı. 2 inişten oluşan yarışmaların ilkinde Marcel Hirscher’in hemen ardında +0.07, son çıkışında +0,09 farkla yarışmaları tamamladı.

Olimpiyat Şampiyonu André Myhrer podyumdaki son yeri kaptı. Myhrer bu podyum başarısıyla erkekler slalom Dünya Kupasında podyum gören en yaşlı kayakçı oldu.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!