Audi Alp Disiplini Dünya Kupası için Sölden’de yeşil ışıklar yandı

Sevgili kayak severler nihayet kış yaklaştı! Audi Alp Disiplini Dünya Kupasında rekabet dolu bir sezon bizleri bekliyor. Dünya Kupasının açılışı ve ilk ayağı Sölden’de (Avusturya). FIS yarış direktörü Markus Mayr ve yarışma şefleri Isidor Grüner ve Rainer Gstrein geçtiğimiz Perşembe sabahı resmi kar kontrolünü Sölden’de gerçekleştirdi. Kar durumu mükemmel durumda olan pistler için onay verildi ve yarışma için yeşil ışık yandı diyebiliriz.

28-29 Ekim 2017 tarihlerinde Sölden’de yapılacak Dünya Kupası ilk ayağı bayanlar ve erkeklerde Giant Slalom (GS) yarışmalarını içeriyor. 28 Ekim’de bayanlar, 29 Ekim’de erkekler yarışıyor. Her iki yarışma grubunda da sporcular sabah 10:00 ve öğleden sonra 13:00’de olmak üzere ikişer iniş gerçekleştirecek. Yarışmalar Eurosport kanalından canlı olarak yayınlanacak.
Dünya klasmanında sporcuların katılacağı yarışmalarda müthiş bir mücadele izleyeceğiz. Ev sahibi Avusturya’nın favori sporcularından bazıları “Marcel Hirscher, Philippe Schörghofer Anna Veith Eva-Maria Brem”, özellikle erkeklerde Alexis Pinturault ve Ted Ligety performanslarını merakla bekliyoruz. Bu sporculara özellikle dikkat… Geçtiğimiz sezonun intikamını almak için mücadele edecekler.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!