Avusturya Erkek Slalom Takımını isyan ettiren yaz antrenmanları nihayet bitti

Avusturya Erkek Slalom Takımında yer alan tüm sporcular üzerlerinden tren geçmişçesine antrenörleri tarafından kendilerine işkence edildiğini dile getirdi. Şaka Şaka.

İşin aslı son yaz kampında sporcular antrenör Marko Pfeifer tarafından biraz hırpalandı o kadar.

Avusturya’nın Erkek Slalom Takımı geçtiğimiz hafta Avusturya’nın Leogang şehrinde bulunan Hotel Forsthofgut’ta kondisyon ve kuvvet antrenmanı ağırlıklı yoğun bir kamp gerçekleştirdi. Antrenör Marko Pfeifer’in yönetimindeki takım Ağustos ortalarında Yeni Zelanda’da sezonun ilk kar üstü kayak kampına gidiyor.

Takım sporcuları Manual Feller, Michael Matt, Marco Schwarz ve Christian Hirschbuehl’den oluşuyor. Takım sporcularının kendi bloglarında yazdıklarına ve söylediklerine bakılırsa son yaz kampında bir hayli zorlandıklarını söylemek mümkün.

Manuel Feller “Şu anda uzun zamandır hiç hissetmediğim kadar kendimi iyi hissediyorum” diyerek kampın çok verimli geçtiğini dile getirdi. Feller kendi bloğunda “yaz aylarında antrenmanlar çok zorlu, ancak yine de kış için yaz antrenmanları ön şarttır” diye yazarak yaz antrenmanlarının önemine değindi.

Michael Matt yaz dönemi için “ antrenmanlar çok zorluydu, ancak bu işimizin bir parçası ve görevimizi yapmamız gerekiyor” dedi.

Takımın diğer üyesi Marco Schwarz Yeni Zelanda kampı için “hazırlık döneminin önemli bir parçası” dedi.

Schwarz, “yaz antrenmanları hepimiz için her gün işkenceye maruz kalıyormuşuz gibiydi, kar üstü kayak antrenmanlarını dört gözle bekliyoruz” diyerek yaz antrenmanlarında ne kadar zorlandıklarını ifade etti.

Takım sporcularından 28 yaşındaki Chiristian Hirschbuehl. “Son kamp döneminde çok iyi hazırlandım, kendime gelecek sezon için sabit bir hedef koymadım” dedi.

Avusturya Erkek Slalom Takımı yaz dönemi çalışmalarını tamamladı. Yeni Zelanda kampından sonra kar üstü kayak antrenmanları devam edecek.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!