Beaver Creek’de İptal edilen Alp Disiplini Kayak Yarışmaları Val d’Isère’ de Yapılacak

Beaver Creek’de Kar Yetersizliği Nedeniyle Kayak Yarışmaları İptal Edildi, Val d’Isère Devrede!

Fransa’nın kayak merkezi Val d’Isère, Beaver Creek’deki yarışların iptal edilmesinin ardından 2, 3 ve 4 Aralık 2016’da Downhill, Super-G ve Giant Slalom etkinliklerini devraldı.

Diğer taraftan henüz sezonun başındayız, ancak Audi FIS Alp Disiplini Kayak Dünya Kupası Organizasyonu şimdiden Kuzey Amerika’da kış mevsiminin sıcak geçmesi ve kar eksikliği nedeniyle beş yarış kaybetti. Lake Louise ve Beaver Creek kış gecikmeli olarak başladı, Orta Avrupa ise sezonun başında karla kaplanmıştı.

Audi FIS Alp Disiplini Kayak Dünya Kupası Baş Yarış Direktörü Markus Waldner, “Kuzey Amerika’daki iptallerden sonra ana kaygımız yeni bir yer bulmaktı ve Val d’Isère bizim için en sağlam seçenekti” dedi. “Fransız Kayak Federasyonu ile yapılan görüşmeler sonucunda ortaya çıkan çözüm ve destek bizi çok sevindirdi. Tüm taraflara büyük işbirliği için teşekkür ediyoruz ve Val d’Isère’deki yarışları sabırsızlıkla bekliyoruz “dedi.

Val d’Isère’deki gerçekleşecek Alp Disiplini yarışma programı aşağıdadır.

  • 2 Aralık 2016 Men’s Super-G
  • 3 Aralık 2016 Men’s Downhill
  • 4 Aralık 2016 Erkekler, Giant Slalom
  • 10 Aralık 2016 Erkekler, Giant Slalom
  • 11 Aralık 2016 Erkekler, Slalom
  • 16 Aralık 2016 Bayanlar’ Alpine Combined
  • 17 Aralık 2016 Bayanlar’ Downhill
  • 18 Aralık 2016 Bayanlar, Super-G

Val d’Isère Club des Sports’un direktörü Vincent Jay şunları söyledi: “Beaver Creek’deki arkadaşlarımız için gerçekten üzgünüz. Bir Dünya Kupası iptalinin ne kadar enerji, zaman ve para kaybına neden olduğunu çok iyi biliyoruz. Kayak yarışları, son 60 yıl boyunca genlerimizde olmuştur. Geçmişte sayısız Dünya Kupası kayak yarışları düzenledik ve bunu kısa sürede yapmamız gerekirse yapabilecek güçteyiz. Üç haftada sekiz yarış organize etme konusundaki kararlılığımızla gurur duyuyoruz “dedi.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!