Ergan Kayak Merkezi

Kar kalitesi ve tesis özellikleri ile Erzincan, Doğu Anadolu’nun yeni kayak merkezi oluyor. Ergan dağında bulunan Ergan kayak merkezi tesisi, pistleri ile yerli ve yabancı kayak severlerin ilgisini çekmiş durumda.Kış sporları ve doğa turizmi açısından yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağında.

Munzur Sıra Dağları’nın eteklerinde bulunan ergan dağı 2970 metre yüksekliğe sahip. Farklı zorluk dereceleri ile Türkiye’nin en uzun kayak pistine sahip. Ergan kayak merkezi havaalanına olan yakınlığı ilede tercih edilen merkezler arasındadır.Havaalanına 12 dakika uzaklıktadır.Aynı anda 450 kişiyi taşıyabilecek yeni teknoloji telesiyej sistemi bulunmaktadır.

Ne Zaman Gidilir?

Kayak sezonu Aralık ayında açılıyor diyebiliriz.Aralık ayında kayak için tesisi kullanabilir ve alternatif kış sporları, yürüyüş parkurları gibi aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Erzincan Ergan Kayak Merkezi Pistleri Ergan Kayak Merkezi Pist Haritası 1.800 m, 2.662 m ve 2.455 m uzunluğa sahip pistleri bulunmaktadır. Farklı zorluk derecelerine sahip olan pistler bulunmaktadır.Saatte 2700 kişi taşıma kapasitesi olan yeni teknoloji telesiyej sistemi bulunan tesiste ayrıca bin kişi taşıma kapasiteli teleferik bulunmaktadır.

Konaklama (Oteller)

Kayak Merkezi için tercih edilebilecek oteller; Meva Otel, Grand Simay Otel, Eriza Otel, Büyük Erzincan Otel’dir. Otel puanlarına bakılarak seçim yapılabilir. Ya da oteller hakkında yapılan yorumlar fikir verebilir. Bütçeye uygun otel saçmak isteyenler fiyat aralıklarını kontrol edebilir. Her bütçeye uygun oteller mevcuttur. Otellerin çoğu Ergan Kayak Merkezi’ne yakındır.Otellere özel aracı olanlar kendi vasıtalarıyla gidebilir. Otellere giden toplu taşıma araçları ve otobüsler mevcuttur. İster şehir merkezindeki otellerden olsun, ister kayak merkezine yakın oteller olsun, ulaşım oldukça kolaydır.

Ergan Kayak Merkezi Nerede?

Kayak merkezi Erzincan, Yaylabaşı Beldesinde bulunmaktadır.Aşağıdaki ulaşım haritası ile Yaylabaşı Beldesini görebilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

Karayolu ile gelenler; Şehrin güney güneyinde kalan Çağlayan Kavşağından Çağlayan istikametine dönerek yaklaşık “4 km” gidildikten sonra sonra bu yoldan ayrılıp Yaylabaşı istikametine devam edin.

Daha sonra 5 km yol giderek tesislere ulaşabilirsiniz.Yol üzerindeki işaretleri takip ederekte tesise kolayca varabilirsiniz.

Havayolu ile gelenler;

Havalimanından taksiyle Ergan Dağı’na gidilebilir veya şehir merkezinden Yaylabaşı Otobüsleri’yle ulaşım sağlanabilir.

Otobüs ile gelenler;

Taksi ile 13 km uzaklıkta bulunan Ergan kayak merkezine direk geçilebilirler ya da 13 Şubat Çarşısı bölgesinde yer alan Yaylabaşı Otobüsleri ile yaklaşık 12 km’lik yolculuğun ardından Ergan Dağı Kayak Merkezi’ne ulaşabilirler.

Tren ile gelenler;

Tren Garından taksi ile 11 km sonra tesise ulaşabilir veya 13 Şubat Çarşısı bölgesinde yer alan Yaylabaşı Otobüsleri ile yaklaşık 12 km’lik yolculuğun ardından kayak merkezine ulaşabilirler.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!