FIS Uluslararası Tekerlekli Kayak Yarışmaları Erzurum’da başlıyor

Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) takviminde yer alan Uluslararası Tekerlekli Kayak Yarışmaları Erzurum’da başlıyor.  23-25 Eylül 2017 tarihleri arasında 3 gün sürecek yarışmanın teknik toplantısı bu akşam Erzurum Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde yapılacak. Yarışmalara 4 ülkeden 25 sporcu katılıyor.

Yarışmalar öncesi değerlendirmelerde bulunan Türkiye Kayak Federasyonu Kayaklı Koşu branş sorumlusu Ali Yılmaz, Düzce’de elde ettikleri başarıların Erzurum’da da devam etmesini beklediklerini, ülkemizde bu klasmanda yarışmaların organize edilmesiyle sporcuların, antrenörlerin ve teknik ekibin tecrübe kazandıklarını, diğer taraftan yaz boyunca yapılan çalışmaları test etmek için bu yarışmaları bir fırsat olarak gördüklerini belirtti.

Pyeongchang (KOR) 2018 Kış Olimpiyatlarına hazırlanan A milli takımımız ve 2019 EYOF yarışmalarına hazırlanan yıldız milli takımımız bu yarışmalarda ülkemizi temsil edecek. Tüm sporcularımıza ve teknik ekibimize Kayak Sever olarak başarılar diliyoruz.

Yarışma Programı

23 Eylül 2017, Konaklı Kayak Merkezi Yolu

  • Erkekler, klasik teknik, tırmanma, 9 km
  • Bayanlar, klasik teknik, tırmanma, 7 km

24 Eylül 2017, Kandilli Kayaklı Koşu Merkezi

  • Erkekler, serbest teknik, 8 km
  • Bayanlar, serbest teknik, 6 km

25 Eylül 2017, Konaklı Kayak Merkezi Yolu

  • Erkekler, klasik teknik, tırmanma, 9 km
  • Bayanlar, klasik teknik, tırmanma, 7 km

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!