Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi, Türkiye’deki diğer kayak merkezlerine oranla daha yenidir. Özellikle Sapanca Gölü ve doğal güzelliği sayesinde her yıl birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Kocaeli belediyesinin yapmış olduğu tuzlama işlemleri sayesinde yollar çoğu zaman açık tutulmaktadır. Bu da Kartepe ulaşımı açısından büyük önem taşımaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi Ne Zaman Gidilir?

Kartepe kayak merkezinde kayak yapmak için en uygun olan zaman aralık ayı ile mart ayı arasıdır. Karın yükselliği, normal kış koşulları içerisinde 3 metreye kadar çıkabilmektedir. Mevsimin başlarında toz ve mevsimin sonlarında ise ıslak karlara rastlanılır. Kayak Merkezi Pistleri Kartepe pistleri çeşit açısından oldukça zengindir diyebiliriz. Pistlerde her türlü zorluk derecesine uygun olan bölgeler bulunmaktadır. Kayak merkezi her türlü kayakçıyı rahatlıkla ağırlayabilmektedir. Bu kadar çok çeşitliliği bir arada sunabilen ender yerler arasında yer almıştır.

Kartepe kayak merkezinin zirvesinde hizmet veren Greenpark Kartepe, diğer kayak merkezlerinden farklı olarak toplam 4 ayrı lift çıkışının hepsine ait olan tek bir skipass ile faydalanma fırsatı sunuyor. Bu da kayak yaparken hem farklılıkları deneyimlemenize, hem de her türlü zorluk derecesini görebilmenize olanak tanıyor. Kartepe telesiyeji zor da dahil olmak üzere tüm dereceleri ağırlayabiliyor. Geyikalanı’nda kolay ve orta, Karlıktepe’de orta, Kadıkonağı’nda ise çok kolay kayak dereceleri bulunmaktadır. Kartepe kayak merkezinde 4 liftin 3’ü telesiyejdir. Bu da kayakçılara önemli bir rahatlık sağlamaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi Konaklama (Oteller) 

Kartepe kayak merkezinde Greenpark’ta her yıl birçok ziyaretçi ağırlayan beş yıldızlı bir otel bulunmaktadır. Otel 12 ay boyunca hizmet vermektedir. Greenpark Otel’deki kat sayısı 14’tür. Kartepe kayak merkezinde Geyikalanı’nda bulunan restoran ve Kadıkonağı toplanma alanında yer alan fast-food dışında tüm outletler aynı binada yer alır. Greenpark Otel’de yer alan 250 odadan 219 tanesi standart oda özelliklerine sahiptir. 29 adet oda french bed odadan oluşmaktadır. Ayrıca Greenpark Oteli’nde 500 kişiye hizmet verebilen bir de restaurant bulunmaktadır. Balo salonları, kulüpler, barlar ve toplantı odaları da bulunmaktadır. Kayak kaydıktan sonra dilerseniz Greenpark otelde bulunan havuzda dinlenebilirsiniz. Sauna, Fitness, Bilardo gibi birçok aktiviteden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca kayak merkezinde kayak araçları kiralanabiliyor ve kayak hocaları bulunuyor. Dilerseniz hocalardan ders alabiliyorsunuz.

Kartepe Kayak Merkezi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kartepe Kayak Merkezi İstanbul’a 1 saatlik uzaklıktadır. Ayrıca zirveye çıkış arabayla sadece 20 dk. sürmektedir. Kartepe, Kocaeli sınırları içerisinde Maşukiye belde merkezine 16 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kartepe Turizm A.Ş.’ye 49 yıllığına tesis edilmiştir.

Kartepe Kayak Merkezimiz Maşukiye’ye 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul’dan otobüs ile kartepeye hafta içi ve hafta sonları turlar düzenlenmektedir. Ayrıca İstanbul’dan Kartepe’ye her gün kesin kalkışlı servisler bulunmaktadır.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!