Kayak Federasyonu EYOF hazırlıklarına devam ediyor

Türkiye Kayak Federasyonu EYOF 2017 hazırlıklarına devam ediyor.

Bu kapsamda görev alacak Kayak Hakemlerine ve Teknik Personele 02-04 Aralık 2016 tarihlerinde Erzurum Palan Otel’de seminer düzenleniyor.

Seminere 2016-2016 kış sezonu hakem vizesini yaptırmış veya yaptıracak olan Kayak Hakemleri katılabiliyor.

Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları, bilinen kısa adıyla EYOF, Avrupalı 48 üye ülkenin katılımıyla iki yılda bir gerçekleştirilen spor etkinliğidir. Oyunlar, Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği tarafından örgütlenmektedir. EYOF, yaz ve kış aylarında gerçekleştirilen bir sportif etkinlik olup, ilk yaz organizasyonu 1991’de Brüksel, Belçika’da düzenlenmiştir. İlk kış organizasyonu ise Aosta’da yapılmıştır. EYOF’ta yalnızca Avrupa spor federasyonlarına bağlı sporcular yarışmaktadır.

Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali EYOF 2017 Erzurum’da

Erzurum, Winter Universiade 2011’den sonra Gençlik Oyunları bazında Avrupa’nın en büyük organizasyonuna da ev sahipliği yapacak. EYOF 2017 kapsamında ilde yeni spor tesisleri kurulacak. 2011 Summer EYOF’a Trabzon ev sahipliği yapmış, il stadyumdan yüzme salonuna kadar bir dizi tesis kazanmıştı.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!