Kayak kaskı takmak neden çok önemli?

Kayak kaskı takmak neden çok önemli yazımızla, kayak ve snowboard spor dallarında kask kullanımının önemini ve tüm kayak merkezlerinde zorunlu olması gerektiğini vurgulamaya çalıştık.

Her geçen yıl kayak kaskı kullanan kayakçı sayısının arttığını görmek gerçekten çok güzel. Hatta artık kayak merkezlerinde pist kullanımı için kayak kaskı takılması zorunlu hale getirildi.

Buna en yakın örnek olarak Erciyes Kayak Merkezi’ni gösterebiliriz. Erciyes Kayak Merkezi’nde artık pistlerde kask kullanımı zorunlu hale getirildi. Bu uygulamanın diğer kayak merkezlerinde de hızla yayılması en büyük temennimiz.

Kayak kaskı kullanımı iyi bir fikir

Kayak kaskı takmak, kayak veya snowboard yaparken daha hızlı veya kontrolsüzce kayabileceğiniz anlamına gelmez ve buna izin vermez. Kayak kaskı takan bir kişide, kaskın işitme duyularını hafifçe engelleyebileceğini ve dikkati çekmek için daha yüksek sesle konuşmanız gerekebileceğini unutmayın.

Takarken daha mı güvende olacağım?

Kayak kaskları, düşme veya diğer çarpmalara bağlı yaralanmaları azaltmada veya önlemede kesinlikle çok faydalıdır ve etkilidir.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!