Kask takmak kayak ve snowboard yaparken neden çok önemli?

Kayak Sever olarak kış sporlarında kayak kaskı kullanımını destekliyoruz. Kayak merkezlerinde her geçen yıl kayak kaskı kullanan kayakçı sayısı artıyor. Hatta artık kayak merkezlerinde pist kullanımı için kask takılması zorunlu hale getirildi.

Buna en yakın örnek olarak Erciyes Kayak Merkezi‘ni gösterebiliriz. Erciyes Kayak Merkezi’nde artık pistlerde kask kullanımı zorunlu hale getirildi. Bu uygulamanın diğer kayak merkezlerinde de hızla yayılması en büyük temennimiz.

Kış Sporlarında Kayak Kaskı Kullanımı İyi Bir Fikir
Eşinizi, dostunuzu, arkadaşınızı ve çocuğunuzu faydaları konusunda mutlaka bilgilendirin ve eğitin. Kayak kaskı takmak, kayak veya snowboard yaparken daha hızlı veya kontrolsüzce kayabileceğiniz anlanıma gelmez ve buna izin vermez. Kask takan bir kişide, kaskın işitme duyularını hafifçe engelleyebileceğini ve dikkati çekmek için daha yüksek sesle konuşmanız gerekebileceğini unutmayın.
Takarken Daha mı Güvende Olacağım?
Kasklar, düşme veya diğer çarpmalara bağlı yaralanmaları azaltmada veya önlemede kesinlikle çok faydalıdır ve etkilidir.
Kullanımını alışkanlık haline getirmenin yanı sıra 7 güvenlik kuralını “Sorumluluk Yasası da diyebiliriz” okuyun, öğrenin ve öğretin. 7 önemli güvenlik kuralını buradaki yazımıza tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!