Kayaklı Koşu’ da iki gündür devam eden seçme yarışmaları tamamlandı

Gençler Dünya Şampiyonası ve EYOF 2019 yarışmaları için 28-29 Ekim 2017 tarihlerinde Erzurum Konaklı Kayak Merkezi yolunda yapılan milli takım aday kadrosu seçme yarışmaları sona erdi.

Türkiye Kayak Federasyonu As Başkanı Doç. Dr. Fatih Kıyıcı, Kayaklı Koşu Branş Sorumlusu Ali Yılmaz ve Teknik Kurul üyesi Halis Korkmaz yarışmaları yerinde izledi.

Doç. Dr. Fatih Kıyıcı sporculara başarılar dileyerek yarışmanın ilk startını verdi. Yarışmalar sonrasında teknik ekiple değerlendirme toplantısı yapan Doç. Dr. Fatih Kıyıcı “seçme yarışmalarının FIS standartlarında ve FIS kuralları kapsamında gerçekleştirildiğini, yarışmalar süresince herhangi bir sorun yaşanmadığını, bu noktada ülkemizde düzenlenen yarışma organizasyonları kalitesinin ve sportif başarı çıtasının her geçen gün daha da yükseldiğini belirterek emeği geçen herkese teşekkür ettiğini” dile getirdi. Bununla birlikte, “seçme yarışmalarının sporcu sayısı bakımından yüksek bir katılımla gerçekleştiğini, bu noktada tüm illerde ve spor kulüplerinde görevli antrenörlere ve idarecilere kayaklı koşu sporunun gelişimine sağladıkları katkılardan dolayı çok teşekkür ettiğini” sözlerine ekledi.

Yarışmalara gençler ve yıldızlarda 34 erkek ve 12 bayan sporcu olmak üzere ülke çapında toplam 46 sporcu katıldı.

Yarışmalar sonrasında, belirlenen seçme kriterlerine göre Milli Takım kampına devam eden sporcular aşağıda yer almaktadır.

Gençler Dünya Şampiyonası Milli Takım aday kadrosu (1998, 1999, 2000, 2001 doğumlular)

Erkekler

1. Yusuf Emre Fırat, Kars
2. Yusuf Keser, Ağrı
3. Fırat Kurnaz, Erzincan
4. Ferdi Ertaş, Bitlis
5. Hamit Tarık Aydın, Bolu
6. Ramazan Maçi, Kars

Bayanlar


1. Beyzanur Gümüş, Ankara
2. Leyla Yıldırım, Ağrı
3. Mahinur Sungur, Ankara

EYOF 2019 Milli Takım aday kadrosu (2002 doğumlular)

Erkekler

1. Mehmet Türün, Ağrı
2. Murat Elkatmış, Bitlis
3. Doğan Oğur, Ağrı
4. Ahmet Furkan Türkeş, Ankara
5. Eyüp Güler, Muş

Bayanlar

1. Fatma Yavuz, Ağrı
2. Seranur Akpınar, Erzincan

Gençler ve yıldızlar milli takım aday kadrosu 07 Kasım 2017 tarihine kadar Kandilli Kayaklı Koşu ve Biathlon Merkezi’nde çalışmalarına devam edecekler.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!