Kayaklı koşucular olimpiyat yolunda

Kayaklı Koşu A Milli Takımı sporcularımız, Hamza Dursun 84.47, Ömer Ayçiçek 90.30 FIS puanı ile olimpiyat yolunda ilk sinyalleri verdiler.

Fransa/Promanın-Les Tuffes’da düzenlenen FIS Kayaklı Koşu yarışmalarında yarışan Kayaklı Koşu Milli Takımımız, ilk gün yarışmalarında aldıkları ve web sitemizden sizlere duyurulan başarılı sonuçlardan sonra, Pazar günü Serbest Teknik’te düzenlenen ikinci gün yarışmalarında derecelerini daha da geliştirdiler.

34 sporcunun katıldığı 15km.ErkeklerSerbest Teknik yarışmasında koşan sporcularımızdan Hamza Dursun 15’inci olarak 84.47 FIS Puanı , Ömer Ayçiçek 16’ıncı olarak 90.30 FIS Puanı ve Cihan Talay 24’üncü olarak 130.06 FIS Puanı aldılar.  Sporcularımız böylelikle son iki yılın en iyi derecelerini yapmış oldular.

88 sporcunun katıldığı 10 km. Genç Erkekler Sertest Teknik yarışmasında yarışan Amed Oğlago 127.62 FIS puanı ile yarışmayı 24’üncü bitirdi.

Aynı yarışmada ilk uluslararası deneyimlerini yaşayan EYOF Kayaklı Koşu Erkek Takımız da yarıştı: Yusuf Emre Fırat 53’üncü, Hamit Tarıl Aydın 61’inci, Yusuf Keser 72’inci Mahir Gök 81’inci ve Fırat Kurnaz 83’üncü oldular.

Bayanlar 5 km Serbest Tenik yarışmasında  sporcumuz Ayşenur Duman 32’inci Melike Aslan 52’inci ve Fatma Koçer 56’ıncı oldular.

Sezonun ilerleyen haftalarında sporcularımızın performanslarını artırarak daha iyi dereceler yapacaklarını umuyor ve bekliyoruz. Sporcularımız önümüzdeki hafta sonu İtalya /Valdidentro’da düzenlenecek OPA Kıta Kupası’nda yarışacaklar.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!