Lindsey Vonn Kayak Antrenmanında Kolunu Kırdı

Olimpiyat altın madalyalı Alp Disiplini kayak sporcusu Lindsey Vonn geçici bir mola ile pistlerden uzaklaşmak zorunda kaldı.

Lindsey Vonn Colorado Copper dağında yaptığı antrenman sırasında sağ kol humerus kemiğini kırdı. Geçtiğimiz Perşembe günü bir operasyon geçirdiğini belirten Vonn büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını, ancak mümkün olduğunca çabuk bir şekilde pistlere döneceğini Facebook sayfasından yaptığı bir paylaşımla duyurdu.

Lindsey Vonn Kimdir?

Lindsey Vonn (evlenmeden önce Kildow, doğum 18 Ekim 1984) alp disiplininde yarışan ABD’li kayakçı. U.S. Ski Team (ABD Kayak Takımı) bir üyesidir ve Alp disiplini Dünya Kupasını üst üste (2008 ve 2009) kazanmayı başaran ilk ABD’li kadın sporcudur. Ayrıca iniş (downhill) ve Super G (kazanan ilk ABD’li kadın sporcu). Dünya Kupasını almıştır. Dört disiplinde (iniş, Super G, slalom ve super kombine) kazandığı toplam 31 Dünya Kupası zaferi ve iki Dünya şampiyonluğu ile birlikte Lindsey Vonn, Dünya Kupası tarihinde en başarılı ABD’li kadın kayakçı olmuştur.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!