Saklıkent Kayak Merkezi

Saklıkent Kayak Merkeziyle ilgili merak edilen detayları sizler için derledik.

Antalya gibi sıcak bir şehrin hemen yanı başında yer alan Saklıkent kayak merkezi Türkiye’nin doğal güzelliklerinin apayrı bir yanını yansıtmaktadır. Antalya’ya 1 saatlik bir mesafede yer alan konumu sebebiyle günde birkaç mevsim yaşanabilmektedir. Buraya gelen ziyaretçiler harika bir pist, doğa ve hava ile buluşacaktır. Bu kayak merkezinin samimi bir ortamı ve şirin bir kasabası vardır. Doğa ile iç içe olan kayak Merkezi, her sene çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Şehir merkezine bir saat uzaklıkta olan bu kayak merkezine günübirlik turlarla da gitme imkanı vardır.

Ne Zaman Gidilir?

Antalya’da kayak mevsimi oldukça kısa sürer. Kar kalınlığı ise kayak mevsiminde 50 cm ile 100 cm arasındadır. Genel olarak Aralık ayı sonunda açılan sezon Mart ayında sona erer. Ancak sezon açılışı ve kapanışı her yıl hava şartlarına göre değişkenlik göstermektedir. Kayak Merkezi Pistleri Antalya’nın 2550 rakım yüksekliğindedir. Ayrıca bu kayak merkezi, Beydağlarında bulunmaktadır. Kayak merkezindeki kayak alanları 400 – 2000 metre yükseklikleri arasındadır. Saatte 240 kişi ile saatte 340 kişi kapasiteli teleski hizmeti veren bu kayak merkezinin pistlerinin zorluk derecesi ise orta ve kolaydır.

Konaklama (Oteller)

Saklıkent Kayak Merkezi, 477 müstakil ev bulundurmaktadır. Ayrıca kent merkezinde pansiyon ve restoranı hizmetleri de verilmektedir. Saklıkent, Antalya’ya oldukça yakındır. Ve iki mevsimi bir arada tutan bir kayak merkezidir. Motelinin yanında 200 kişilik kapasitede restoran salonu mevcuttur. Bar, disko ve animasyon hizmeti suna kayak merkezi ziyaretçilerine kaliteli hizmet vermektedir. Şehir merkezlerindeki oteller de tercih edilebilir. Her bütçeye uygun otel bulma imkânı vardır. Ayrıca Yayla ve Kayak merkezi arasında farklı özelliklere ve fiyatlara sahip oteller yer almaktadır.

Saklıkent Kayak Merkezi Nerede?

Saklıkent Kayak Merkezi Antalya ilimizdedir.Antalya merkezine 45 kilometre mesafededir.Antalya Havaalanı’na ise uzaklığı 65 kilometredir.

Saklıkent Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Antalya merkezden kayak merkezine 1 saatte ulaşıldığı gibi Saklıkent yaylasına da 1 saatte ulaşabilir ve iki mevsimi aynı anda yaşabilirsiniz. Yol oldukça güzel manzaraya sahip olup, büyüleyici ormanlar ziyaretçilerine göz ziyafeti sunmaktadır. Ulaşım oldukça kolaydır.  Havaalanından gitmek isteyenler de rahatlıkla araç bulabilirler.

Kayak, Snowboard ve Diğer Ekipmanları Kiralama

Kayak ve snowboard ve kıyafette dahil olmak üzere kiralama hizmetleri sunan bir kayak odası bulunmaktadır.

Ek Önemli Detay

Antalya şehir merkezinden yaklaşık 1 saat süren virajlı yolu nedeniyle, Antalyalı kayak severleri Davraz Kayak Merkezine sevk eden bir durumu vardır. Gitmeye karar vermeden önce herhangi bir sorun yaşamamak için mutlaka kayak merkezinde giden bu virajlı yolun açık olup olmadığını sorgulayın.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!