Sölden’de ilk kupa 17 yaşındaki Alice Robinson’un oldu

2019-2020 Alp Disiplini Sezonunun ilk müsabakası olan Kadınlar Büyük Slalom yarışması Avusturya’nın Sölden Kayak Merkezinde yapıldı.

Yarış öncesi aralarında büyük bir çekişme olacağı düşünülen Mikaela Shiffrin ve Tessa Worley, 17 yaşındaki Yeni Zellanda’lı Alice Robinson tarafından hayal kırıklığına uğradılar.

İlk inişte Shiffrin’in 0.14 gerisinde olan Robinson ikinci inişteki performansı ile Shiffrin 0.06 salise önünde ilk Dünya Kupasına sahip oldu. Yarışmanın favorilerinin iyi performans sergileyemediği ilk Dünya Kupasında Norveçli Mina Fuerst Holmann, Maria Therese Tviberg ve Avusturyalı Franziska Gritsch, Sölden sonrası yapılacak Dünya Kupaları için yeni sürprizlerle karşı karşıya kalacağımızın işaretini verdiler.

1. Alice ROBINSON (NZL) 2.17,36
2. Mikaela SHIFFRIN (USA) 2.17,42
3. Tessa WORLEY (FRA) 2.17,72

Diğer taraftan, Avusturyalı efsane kadın kayakçı Marlies Schild’in kardeşi Bernadette Schild bugünkü büyük slalom yarışmasında düştü. Yapılan açıklamada sağ diz ön çapraz bağında bir yırtık oluştuğu, yıldız sporcunun sezon sonuna ancak iyileşeceği bildirildi.

Dünya Kupası yarın yapılacak Erkekler Büyük Slalom yarışması ile devam edecek.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!