TKF Elektronik Zamanlama Kursu, Geç Olsun Güç Olmasın

Türkiye Kayak Federasyonu‘nun 24-28 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirdiğini Elektronik Zamanlama ve Sekreterya Kursu sonuçları açıklandı.

Ülkemizde düzenlenen kayak yarışmalarındaki en büyük sorunlardan biri de zamanlama konusuydu. Türkiye Kayak Federasyonu uzun bir zaman günümüz teknolojisinin çok gerisinde yarışmaları organize ediyordu. Şaibeye ve sıklıkla itiraza çok açık olan bu konu son 10 yıldır yapılan iyileştirme ve düzenlemelerle artık çok daha iyi durumda.
İyileştirme ve revizyonlar hem ekipman hem de yazılım olarak eğitimli ve ehliyetli personel ihtiyacını otomatik olarak doğurdu. Türkiye Kayak Federasyonu bu alandaki eksiğini giderip kalifiye personel açığını kapatmak için bu kapsamda kurslar düzenlemeye devam ediyor.
Türkiye Kayak Federasyonu Vola Timing  ile çağımız teknolojisini ve standartlarını yakaladı diyebiliriz. Vola Timing ile oluşturulan network ağı sayesinde yarışma sonuçları anında www.tkf.org.tr web sayfasına otomatik olarak aktarabiliyor, stadyum LED ekranlarına anlık canlı sonuç verebiliyor.
Türkiye Kayak Federasyonu, Alp Disiplini ve Snowboard yarışmalarında (www.vola.fr) / SkiAlp Pro 3.0.09 versiyonunu, Kayaklı Koşu yarışmalarında Vola Timing (www.vola.fr) / SkiNordic Pro 3.0.03 güncel versiyonlarını kullanıyor.

Vola Timing 25 yıldır bu alanda uzman ve Uluslararası Kayak Federasyonu FIS, İsviçre Kayak Federasyonu ve ABD Kayak Federasyonu tarafından onaylanan ve tanınan bir yazılım firması.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!