Türkiye Kayak Federasyonu Kayaklı Koşu Alt Yapı Projesine Erzurum’da Start Verdi

Türkiye Kayak Federasyonu Kayaklı Koşu branşında Alt Yapı Gelişim Projesini baştan aşağı revize etti ve yenilenen sisteme Erzurum’da start verildi.

18 Ağustos 2017 tarihinde başlayan Alt Yapı Gelişim Kampı 28 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek. Çok geniş kapsamda başlayan kampa 2000, 2001, 2002 ve 2003 doğumlu 16 erkek ve 15 bayan sporcu olmak üzere toplam 31 sporcu davet edildi.

Kayaklı Koşu branşında Alt Yapı Projesiyle ülkemizi temsil edecek yeni sporcuların tespit edilmesi, bu sporcuların fiziksel, kişisel ve sosyal gelişimlerine katkılar sağlayıp gelişimlerinin takip edilmesi, antrenman ve teknik açıdan eksikliklerinin giderilmesi ve geliştirilmesi planlanıyor.

Gelişim Kampı süresince kahvaltı öncesi sabah sporu, sabah antrenmanı ve akşam antrenmanı olmak üzere günde 3 antrenman yapılıyor. Antrenman saatleri dışında teknik ve taktik ağırlıklı videolu eğitim toplantıları düzenleniyor ve her gün akşam yemeği sonrası sosyalleşme amaçlı sohbet toplantıları yapılıyor.

Alt Yapı Gelişim Kampı, Kamp Müdürü Faruk Karataş, antrenörler Oleksandr Averin, Ebru Keskin ve Celal Apak yönetiminde toplam 27 sporcunun katılımı ile devam ediyor.

 

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!