Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi ile ilgili güncel bilgileri merak ettiğiniz genel detayları sizler için derledik.

Kayak tatili denilince Türkiye sınırları içerisinde kayak yapmak için akla gelen ilk yer Uludağ Kayak Merkezi oluyor. Türkiye’nin ilk ve en büyük kayak merkezi olan Uludağ, dünyada da yerleşkesi bulunan dağlar arasında 1. sırada yer alarak uluslararası standartlarda bir turizm merkezi olma özelliği taşıyor.

Türkiye’nin en büyük kayak merkezi olan Uludağ, 2.543 m yüksekliğiyle her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste de ev sahipliği yapıyor.

Uludağ Kayak Merkezi nerede ve nasıl gidilir?

Uludağ nerede diye merak edenlere hemen söyleyelim, Marmara Bölgesi’nin Bursa ili sınırları içerisinde yer alan Uludağ’a ulaşım bulunulan bölgeye göre değişebiliyor. Bursa şehir merkezine 95 km uzaklıktaki Uludağ Kayak Merkezi’ne özel servis araçları, şahsi araçları ya da Bursa otogardan saat başı kalkan otobüsler ile ulaşım sağlamanız mümkün.

Uludağ Kayak Merkezinde neler yapılır?

Kayak ve snowboard için vazgeçilmez adres Uludağ’da kış sezonu Aralık ayında başlayıp Mart sonuna kadar sürüyor. Kapasitesi bakımından beklentileri rahatlıkla karşılayabilen Uludağ Kayak Merkezinin ziyaretçilerine sunduğu etkinlik ve aktivite çeşitliliğiyle de kış turizminin hakkını veren merkezler arasında ilk sırada yer aldığını söyleyelim. Uludağ’da ne yapılır sorusuna vereceğimiz öneriler:

  • Her yıl birbirinden farklı uluslararası festivale ev sahipliği yapan kayak merkezinde gerçekleşen etkinliklere katılım sağlanabilir.
  • Kayak, snowboard, kite vb. kış sporları, gerek profesyonel gerekse amatör bir şekilde uzmanlar eşliğinde her biri farklı standartlarda pistlerde deneyimlenebilir.
  • Otellerin konser, parti ve etkinliklerine katılım sağlanabilir.
  • Uludağ’ın sembolü haline gelen sucuk ekmek ve sıcak şarap için özel butik restoranlarda gün batımı eşliğinde nefes kesen manzaranın keyfi çıkarılabilir.
  • Hava karardıktan sonra profesyonel kayak şovları ve konserlere katılım sağlanabilir.
Uludağ Kayak Merkezinde konaklama

Kayak tatili için özellikle Ocak ve Şubat aylarında yoğun bir sezon geçiren Uludağ Kayak Merkezinde, birbirinden farklı konaklama seçenekleriyle yoğun talepler rahatlıkla karşılanabiliyor. Hemen hemen her konseptte konaklama alternatifinin olduğu Uludağ Kayak Merkezi otelleri arasında lüks konaklama seçeneklerinden ekonomik alternatiflere kadar her bütçeye uygun bir tesis bulabiliyorsunuz.

Uludağ Kayak Merkezinde eğlence

Gün içinde kış sporları etkinlikleri ve otel organizasyonlarının yapıldığı kayak merkezinde, hava kararınca etkinlikler yerini festival ve canlı gece hayatına bırakıyor.

Winterfest başta olmak üzere çok sayıda uluslararası festivale ev sahipliği yapan Uludağ’da kış ayları boyunca organize edilen çok sayıda konser ve sanatsal etkinliklerle de ziyaretçileri farklı bir eğlence deneyimi bekliyor.

Özellikle genç kitleye yönelik düzenlenen organizasyon ve festivalleri ile bir adım öne çıkan Uludağ Kayak Merkezi her yıl on binlerce kişinin buluşma noktası oluyor.

Uludağ ve çevresinin tamamını keşfetmek için en az 1-2 gününü ayırmalısınız.

Kayak ve snowboard dışında farklı aktivitelere de katılma imkanınız var. Ayrıca Bursa il merkezindeki tarihi mekanlar ve çarşıları da gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Tarihi dokusunu günümüze kadar koruyabilmiş Bursa merkeze yolunuz düşerse eğer ilk adresiniz Antikacılar Çarşısı ve Kapalı Çarşı olmalı.

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Tirilye’nin rengarenk, ışık saçan tarihi evlerini yakından görebilir ve 1-2 gün de burada konaklayabilirsiniz. Uludağ turlarıile hem kayak tatili hem de kültür gezisi yapma fırsatını kaçırmayın.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!