Uluslararası Tekerlekli Kayak Yarışları devam ediyor

İkinci gün yarışları Kaynaşlı ilçesine bağlı Topuk Yaylası göleti etrafında ve orman içerisinde gerçekleşti. Yarışlara Türkiye’nin yanı sıra Sırbistan, Makedonya ve Yunanistan’dan 21 sporcu katıldı. Erkekler 9 km ve bayanlar 6 km serbest stil yarışmalarında sporcularımız başarılı sonuçlar elde etti. Dereceye giren sporcular aşağıdadır.

Erkekler

  1. Damir Rastic (Sırbistan)
  2. Hamza Dursun (Türkiye)
  3. Apostolos Angelis (Yunanistan)

Bayanlar

  1. Ayşenur Duman (Türkiye)
  2. Zozan Malkaç (Türkiye)
  3. Seher Kaçmaz (Türkiye)

Yarışmalar sonrasında kayaklı koşu branşının mevcut durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan branş sorumlusu Ali Yılmaz, “ülkemiz adına başarılı işler yapmak tüm ekip olarak içimizde hissettiğimiz bir şey. Kayaklı koşu branşında başarıların gelmesiyle birlikte kayak camiamızın ve Türkiye Kayak Federasyonu yönetiminin beklentileri bir basamak yukarı çıktı. Dolayısıyla sorumluluklarımız arttı, ister istemez bu sorumluluğun getirdiği bir yük var ve biz ekip olarak bu yüke razıyız ve hoşnutuz. Türk kayağı adına güzel işler yapmak, gelişimine katkıda bulunmak ve başımızı dik tutup bayrağımızı beynelminel yarışmalarda göndere çekmek en büyük hedefimiz ve hayalimiz. Bu vesileyle ülkemiz adına gurur verici sonuçlar elde eden tüm sporcularımızı ve antrenörlerini gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Yarışma programı Pazar günü yapılacak tırmanma yarışması ve madalya töreni ile sona erecek.

Kleanthis Karamichas, Yunanistan
Beyzanur Gümüş, Türkiye
Yusuf Emre Fırat, Türkiye

 

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!