Uluslararası Tekerlekli Kayak Yarışları Düzce Topuk Yaylası’nda başladı

Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) faaliyet programında yer alan, 4 ülke ve 25 sporcunun katıldığı yarışmaların ilki dün yapılan 5 km klasik teknik tırmanma yarışması ile başladı.

Kaynaşlı ilçesine bağlı Bıçkıyanı köyünde start alan ve sporcuların kıyasıyla mücadele ettiği yarışmalar sonucunda dereceye giren sporcular aşağıdadır.

Erkekler

  1. Hamza Dursun (Türkiye)
  2. Damir Rasic (Sırbistan)
  3. Ömer Ayçiçek (Türkiye)

Bayanlar

  1. Ayşenur Duman (Türkiye)
  2. Seher Kaçmaz (Türkiye)
  3. Fatma Yavuz (Türkiye)

Yarışmalar sonrası değerlendirmelerde bulunan Kayaklı Koşu branş sorumlusu Ali Yılmaz, sporcuların zorluk derecesi yüksek bir parkurda mücadele ettiklerini ve parkuru tamamlayan tüm sprorcuları tebrik ettiğini belirtti. Ali Yılmaz ayrıca “Türkiye Kayak Federasyonu‘nun desteği ile branş planlamalarının aksamadan devam ettiğini ve bunun meyvelerini almaya başladıklarını” sözlerine ekledi.

Yarışma programı bugün yapılacak erkekler serbest teknik 9 km ve bayanlar 6 km yarışması ile devam edecek ve Pazar günü yapılacak tırmanma yarışması ve madalya töreni ile sona erecek.

Kayak Sever olarak sporcularımızı, antrenörlerimizi ve teknik ekibimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, bugün ve Pazar günü yapılacak yarışmalarda başarılarının devamını diliyoruz.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!