Üzücü haber, olimpiyat şampiyonu Kayaklı Koşu sporcusu Kikkan Randall kansere yakalandığını duyurdu

Amerika’nın şampiyon Kayaklı Koşu sporcusu Kikkan Randall geçtiğimiz Çarşamba günü kendisine meme kanseri teşhisi konulduğu haberini kamuoyuna duyurdu.

Kikkan Facebook hesabından yaptığı açıklamada “Onu erken yakaladık ve prognoz iyi olsa da, önümüzdeki aylarda hayatım biraz değişecek” diye yazdı.

Kikkan, saçlarını pembeye boyama alışkanlığının teşhis ile birlikte artık farklı bir anlam kazandığını belirtti.

Tedavi için ilk kemoterapi programını geçtiğimiz Pazartesi günü tamamlayan Kikkan evli ve 2 yaşında bir erkek çocuk annesi.

Geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleşen PyeongChang Kış Olimpiyatlarında takım sprint yarışmasında takım arkadaşı Jessie Diggins ile birlikte olimpiyat şampiyonu olan Kikkan’in sporculuk kariyeri sona ermiş gibi gözüküyor.

35 yaşında olan Kikkan’in kariyeri başarılarla dolu;

  • 3 Dünya Şampiyonası madalyası
  • 3 kez Sprint Dünya Kupası şampiyonu
  • 13 kez Dünya Kupası yarışı kazandı
  • Olimpiyat şampiyonluğu

Tedavisi sürecinde görev alan doktorlar Kikkan için hastalığı erken sayılabilecek evrede (evre 2) teşhis ettiklerini, 3 hafta sürecek kemoterapi sürecinin başladığını belirttiler.

Geçmiş olsun Kikkan Randall, yakın zamanda sağlınıza kavuşmanızı diliyoruz.

 

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!