Yeşil ışık yandı, Sölden’de oyunlar başlasın!

Kayakta müthiş bir hafta sonu bizleri bekliyor.

Geçtiğimiz Perşembe günü yapılan kar seviyesi kontrolünün ardından FIS yarış direktörü Markus Mayr ve Isidor Grüner, Sölden’de yapılacak sezonun ilk yarışı olan FIS Audi World Cup için yeşil ışık yaktı.

Heyecan dorukta. Dünyanın dört bir yanından Rettenbach buzuluna gelen ziyaretçileri müthiş bir hafta sonu bekliyor.

Sölden’de yapılacak yarışmalar öncesi hazırlık sürecinin çok uzun sürdüğünü söyleyebiliriz. Şimdilik hava sıcaklığı kar için beklenen seviyelerde. Yarış pistlerindeki kar seviyesini ve kalitesini ideal seviyelerde tutmak için pist sulama çalışmaları devam ediyor.

Rettenbach buzulu için erken mevsime rağmen kar ve hava koşullarının mükemmel olduğunu söyleyebiliriz.

2019/20 FIS Audi World Cup 26 Ekim Cumartesi günü Kadınlar GS ile başlayacak ve 27 Ekim Pazar günü Erkekler GS ile devam edecek.

Haftasonu Programı

  • 26 Ekim Cumartesi – Kadınlar GS / 1. İniş 11:00 / 2. İniş 14:00 (Türkiye saati ile)
  • 27 Ekim Pazar – Erkekler GS / 1. İniş 11:00 / 2. İniş 14:00 (Türkiye saati ile)

Kadınlarda Mikaela Shiffrin; Tessa Worley, Viktoria Rebensubrg ve Federica Brignone arasında podyum için kıyasıya bir mücadele olacak.

Erkekler tarafında, Marcel Hircher’ın emekli olduktan sonra bıraktığı boşluğu doldurmaya istekli birçok kayakçı ile Pazar günü çok ilginç geçecek diyebiliriz.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!