Fatih Arda İpçioğlu kayakla atlamada bir ilki başardı

Fatih Arda İpçioğlu kayakla atlama branşında bir ilki başardı!

Kayakla Atlama Dünya Kupası heyecanı devam ediyor. Ancak bu sefer bir farkla! Kayakla atlama Dünya Kupası finallerine adımızı Türkiye olarak yazdırdık. Türkiye Kayak Federasyonu, kayakla atlama branşında Fatih Arda İpçioğlu, Muhammed İrfan Çintımar, Muhammed Ali Bedir ve Muhammet Münir Güngen dörtlüsünden oluşan milli takıma her türlü desteği vermeye devam ediyor. Bu yatırımın meyveleri yavaş yavaş alınmaya başlandı.

Kayakla Atlama Dünya Kupası heyecanı

Fatih Arda, dün 19 ülke ve 72 sporcunun katılımı ile Rusya’da düzenlenen Kayakla Atlama Dünya Kupası elemelerinde 110,5 metrelik atlayışı ile finallere adını yazdırdı. Bu başarı sayesinde ilk defa Kayakla Atlama Dünya Kupası finalinde ülkemizin bayrağı listede yerini aldı. Hem tebrikler hem de çok teşekkürler Fatih Arda, harikasın!

https://www.youtube.com/watch?v=VHKn5jy7cKQ

Fatih Arda İpçioğlu Kayakla Atlama Dünya Kupası Finallerinde!

Fatih Arda’nın eleme yarışmalarındaki başarısı sonrası bugün yapılan Kayakla Atlama Dünya Kupası yarışmalarına pür dikkat kesildik. Fatih Arda 8 göğüs numarası ile bugün yapılan yarışmalarda 49 sporcu arasından 46. oldu. Sonuca çok takılmıyoruz, çünkü kayakla atlama arenasında henüz çok yeniyiz. Fatih Arda ülkemiz için dünya kupası kapısını araladı. Kayakla atlama branşında artık çıtamız, dünya kupası finallerinde en az bir sporcumuz ile temsil edilmek olmalı. Şimdilik bunu kutlamalıyız.

Yarışma sonucuna ulaşmak için FIS Ski Jumping Results sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Türkiye artık Kayakla Atlama branşında da iddialı yazımızı okumak için tıklayınız.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.
Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!