Kayakla Atlama Summer Grand Prix başlıyor

Kayakla Atlama fanları için güzel haber. Summer Grand Prix 2018’e 2 hafta kaldı.

Bayanlar Kayakla Atlama yarışmaları Hinterzarten, Courchevel, Frenstat, Chaikovsky ve Klingenthal’da gerçekleştirilecek. Yarışmaların üçü büyük tepelerde yapılacak. Bu yarışma organizasyonunda yarışmalardan biri karma takım yarışması olarak gerçekleşecek. Hinterzarten’daki yarışma ise gece etkinliği olacak.

Erkekler Kayakla Atlama Grand Prix’i ise dokuz farklı yerde gerçekleştirilecek. Erkek Kayak Atlama Grand Prix’i Temmuz ayı sonlarından Ekim ayı başına kadar sürecek.

Yarışma etkinliklerinin Polonya, Almanya, İsviçre, Fransa, Japonya, Rusya, Romanya ve Avusturya’da gerçekleştirilmesi planlanıyor. Grand Prix takvimi beş gece etkinliği içeriyor. Gece etkinliklerinin ikisi Wisla (POL), biri Courchevel (FRA), Hakuba (JPN) ve Chaikovsky (RUS) olarak gözüküyor. Sporcular normal ve büyük tepe bireysel yarışmaların yanı sıra, takım ve karma takım müsabakalarında yarışacaklar.

Summer Grand Prix takvimi aşağıda…

Continental Cup Yaz Grand Prix zaten başladı. Geçen hafta Kilian Peier (SUI), Kranj’da (SLO) yeni sezonun ilk galibiyetini 103 m ve 105 m’lik (277.6 puan) atlamalarıyla elde etti.

Continental Cup’taki ilk galibiyetinden sadece 15 saat sonra, Peier Pazar günü tekrar yarışmaların en iyisi oldu.

Continental Cup Yaz Grand Prix yarışmalarında ülkemizi temsilen sporcularımız katılmadı. Ancak Kayakla Atlama milli takımının başında güven veren bir koç var, Pekka Niemelä. Donanımlı ve başarılı bulduğumuz koçun mutlaka bir planı vardır. Sabırsızlıkla başarılar elde edeceğimiz günleri bekliyoruz.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!