Kayakla Atlama Milli Takımının yeni antrenörü Sloven Primoz Peterka

Türkiye Kayak Federasyonu, Kayakla Atlama Milli Takımından sezon başında ayrılan antrenör Pekka Niemala’nın yerini doldurdu.

Sezon başında Slovenya’nın duayen atlamacılarından Primoz Peterka ile anlaşma imzalayan federasyon rahat bir nefes aldı. Primoz Peterka antrenör Faik Yüksel’le birlikte çalışmalarına başladı.

Uluslararası arenada hatırı sayılır bir yeri olan Peterka aynı zamanda Slovenya’nın yetiştirdiği en büyük sporculardan.
  • 1996-1997 ve 1997-1998 sezonlarında Dünya Kupası Şampiyonluğu,
  • 1996-1997 sezonunda Dört Tepe Turnuvası Şampiyonluğu
  • Ve birçok tepe rekoru
31 yaşındayken sporu bırakmaya karar verdiğinde herkes onun çok erken veda ettiğini düşündü.
Evli ve 3 kız çocuğu olan Primoz Peterka, aktif sporu bıraktıktan sonra Slovenya Kadınlar Kayakla Atlama Milli Takımı’nın başına geçti. Ardından bir çok ulusal takımla çalıştı.
Primoz Peterka ve Faik Yüksel yönetiminde çalışmalarına Slovenya ve Avusturya’da devam eden Kayakla Atlama Milli Takımı 23-24 Şubat tarihlerinde Avusturya’nın Villach şehrinde yapılacak FIS Cup yarışmalarına katılacak.
Primoz Peterka’nın milli takım ve kayakla atlama branşının gelişimine ne tür katkılar sağlayacağını zaman gösterecek. Teknik ekibe ve sporcularımıza yarışmalarda şimdiden başarılar diliyoruz.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!