Kayakla Atlama 4 Tepe Turnuvasında kazanan Kamil Stoch

Kayakla Atlama 4 Tepe Turnuvasını her yıl olduğu gibi bu yılda nefesimizi tutarak izledik, özellikle dün akşam gerçekten muhteşemdi. Bischofshofen’de (AUS) yapılan final yarışmasında olağanüstü performans sergileyen Polonyalı Kamil Stoch, kariyerinde üçüncü kez Kayakla Atlama 4 Tepe Turnuvasının kazananı oldu.

33 yaşında ve üç kez Olimpiyat şampiyonu olan Stoch 139 m, 140 m ve toplamda 300,7 puanlık atlayışları harika bir performans sergiledi.

Kayakla Atlama Sporucusu Kamil Stoch

Stoch, “Bu sonuçtan gerçekten çok memnunum. Sadece anın tadını çıkarmak istiyorum, yarın yeni zorluklarla yeni bir gün olacak. Ayrıca tüm takıma, özellikle de koçlara çok müteşekkirim. Şimdiden 38. bireysel Dünya Kupası galibiyeti olan Stoch’un şimdiye kadarki en başarılı Polonyalı kayak atlayıcısını olan uçan bıyık Adam Malysz’i yakalamak için sadece bir galibiyete daha ihtiyacı var.

Marius Lindvik bugün tepede harika bir geri dönüş yaptı. Norveçli sporcu 137 m ve 140,5 m ve 280,4 puanlık atlayışlarıyla ikinci oldu.  Lindvik “Bugün benim için gerçekten güzel bir gündü. Sonuçtan çok memnunum ve umarım sonraki yarışmalarda da bu kadar iyi atlayışlar yapmaya devam edebilirim.

Karl Geiger, dün akşam Innsbruck’ta yaşanan büyük hayal kırıklığını telafi etmeyi başardı. Geiger, 138 m ve 133,5 m ve 277,3 puanlık atlayışlarla üçüncü oldu.

Kayakla Atlama Dünya Kupası, önümüzdeki hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü yapılacak yarışmalarla devam edecek. Titisee-Neustadt’ta (ALM) yapılacak yarışmaların elemeleri Cuma günü gerçekleşecek.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!