Türkiye Artık Kayakla Atlama Sporunda da İddialı

Türkiye, 2011 yılında gerçekleşen Winter Universiade (Erzurum/Palandöken) organizasyonu sayesinde ilk kayakla atlama tesislerini inşa etti.
Kayakla atlama sporu Winter Universiade ile Türkiye’ye geldi desek yeridir. 2011 sonrası geçen zaman içerisinde Türkiye Kayak Federasyonu bu sporun gelişimi ve başarılı sporcuların yetişmesi için her türlü çaba ve gayreti göstermeye devam ediyor. Kayakla atlama takımı dünya standartlarında güncel antrenman teknolojileri ve ekipmanlarını kullanmak amacıyla sürekli yurt dışında kamplar gerçekleştiriyor.
Bu arada takımın teknik kadrosu Pekka Niemala, Frederic Zoz ve Bilal Albayrak’ı tebrik ediyoruz. İyi bir takım ruhu ve ahengi yakalamış durumdalar. Kayakla Atlama Milli Takımında işler tıkırında gibi gözüküyor.
Federasyon desteği, tecrübeli bir teknik kadro ve mutlu sporcular başarının kaçınılmaz olduğunun sinyallerini şimdiden veriyor.
Kayaklı atlama takımının genç sporcularından 1998 doğumlu Münir Günger 145 metrelik atlayışıyla Kayakla atlama takımımızın en uzun atlayışını gerçekleştirdi.

Finlandiya Ruka’da gerçekleşen antrenman atlamaları sırasında rekor başarıya ulaşan Münir Günger, 140 metrelik Ruka rampasında en iyi 3.’üncü kayakla atlama sporcusu olarak tarihe geçti.


Finlandiya Ruka rampası tarihinde en uzun atlamayı gerçekleştiren üç sporcu arasında bir Türk

  1. Gregor Schlierenzauer 147 metre, 2007
  2. Vile Larinto 150,5 metre, 2010
  3. Münir Günger 145 metre, 2016
Türkiye Kayak Federasyonu‘nu, teknik ekibi ve tüm sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
 
Münir Günger’in Atlayış Videosu

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!