Kışın İçinizi Sıcacık Tutacak Termal Giyim Önerileri

Kışın İçinizi Sıcacık Tutacak Termal Giyim Önerileri

Termal giysiler, üst düzey sentetik malzemelerden ve merinos yününden yapılır. Yün doğal ve sağlıklı bir malzeme olduğu için yün içerikli ürünler uzun süre giyilebilir. Ancak her iki tipte eşit derecede hafiftir ve kıyafetinize çok fazla hacim vermez. Termal giyim, yoğun bir tempoya sahip olanlar için en iyi kış mevsimi kıyafet seçeneklerindendir. Doğru termal kıyafetlere sahipseniz, kış sporlarının keyfini çıkarmak çok daha kolay hale gelir. Termal kıyafetler soğuklarda ve açık havada aktivitelerinizi konforlu bir şekilde yapmanıza ve eğlenmenize izin verir. Ancak, tüm termal giysiler aynı şekilde tasarlanmaz. Bu nedenle sizin için uygun olmayan parçaları satın alırsanız, termallerin sağlayabileceği avantajlardan yararlanamazsınız.

Termal Kıyafet Seviyeleri Nelerdir?

Hafif termaller, kıyafetlerinizin sağladığından biraz daha fazla sıcaklık istediğinizde iç ve dış giyim için idealdir. Yoğun termal kıyafetler, zamanlarının çoğunu soğuk havada dışarıda geçirenler için en iyisidir. Orta yoğunluğa sahip termal ürünler ise, bu iki çeşidin tam ortasında kalan bir türdür. Hafif termaller, iç mekânlardan dış mekânlara geçişler için idealdir, orta veya yoğunlar ise, dışarıda çalışan veya ofislerine uzun bir yürüyüş yolu olan kişiler için koruma sağlar.

  1. seviyeye sahip termal giysiler, dört mevsim boyunca giyilebilir. Yumuşak yapısı ve hafif olması sayesinde orta ve az yoğunluktaki spor aktiviteleri için seçilmesi gereken doğru üründür. 2. seviyedeki termal kıyafetler ise, daha yoğun aktiviteler için tasarlanır. Esnek ve vücudu saran bir yapı sunar.

Termal giyim önerileri

Termal Giyim Ürünleri Nasıl Seçilir?

Kış sporlarını yaparken ya da sadece sıcak kalmak için kullandığınız termal giyim ürünlerini seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Bu sorunun cevaplarını aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz:

Yapışan ve Kısıtlamayan Öğeleri Seçin: Erkekler veya kadınlar için termal giysiler seçerken, doğru bedeni bulmak önemlidir. İdeal termal üstler ve altlar, sıkı bir şekilde oturur, vücudunuza yapışır. Vücudunuzu saran bu ürünler kumaş toplanmalarının oluşturduğu rahatsızlığı yaşatmaz. Ancak satın alacağınız ürünlerin sizi herhangi bir şekilde kısıtlamadığından emin olmalısınız. Termal kıyafetleriniz çok sıkıysa bu, vücudunuzun o bölgelerinde soğuğun daha keskin hissedilmesine yol açan ısı cepleri oluşturabilir. İdeal olan termaller, kıvrımlarınıza göre şekil veren ancak bu taban katmanında herhangi bir baskı oluşturmayanlardır.

Erkek Termal Ürünler Keşfet

Tahriş Eden Dikişlere Dikkat Edin: Kadın veya erkek termal giyim ürünleri satın alırken bir başka yararlı kural da her zaman dikişleri kontrol etmektir. Termal kıyafetler, cildinize direkt temas ettiğinden üzerinde bulunan yoğun bir dikiş, cilt üzerinde tahrişe, kaşıntılara ve rahatsızlığa neden olabilir. Kış ayları için termal içlik, termal atlet gibi ürünler satın alırken bu etken son derece önemlidir. Çünkü uyluk bölgesinin iç kısımları oldukça hassastır. İdeal termal giysi, tamamen düz duran kamalı dikişlerle yapılır. Bu sayede sadece estetik olarak daha iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda uzun süre giyildiğinde bile cildinizi tahriş etmezler.

Size Uygun Stili ve Kumaşı Seçin: Kış için en iyi ve doğru termal giysiler, kişisel tarzınıza uyar ama aynı zamanda sizi sıcak tutar. Bunun için çeşitli renk paletlerinde sunulan seçenekleri inceleyebilir, kişisel tarzınızı ifade eden kıyafetlere sahip olabilirsiniz. Kış ayları aktivite tercihlerinize bağlı olarak, nefes alabilirlik özelliğini arttıran file gibi farklı kumaşlardan hazırlanan termal ürünleri seçmeyi düşünebilirsiniz. Bu alternatif kumaşlar, parçaların modern ve son moda bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Termal Kıyafetler Nasıl Giyilir?

Termalleri giymenin en basit yolu onları katmanlamaktır. Ek bir sıcaklık artışı sağlamak istediğinizde pamuklu kadın kazaklarınızdan veya erkek gömleklerinizden birinin iç kısmına termal giymeyi düşünebilirsiniz. Termallerin amacı başka bir katman eklemektir, bu nedenle sıcak kalmak için termallerle katman yapmalısınız.

Termal Kıyafetler Ne Zaman Giyilir?

Vücudunuzun çevresinde, iç sıcaklığınızı koruyan bir sıcak hava tabakası vardır. Etrafınızdaki bu sıcak hava tabakasını bozan herhangi bir şey, sıcaklığınızın hızla düşmesine neden olur. Termal iç çamaşırı, vücudunuzdaki bu sıcaklık katmanını soğuğa karşı yalıtır ve onu korur.

Sabah uyandığınızda iç ortam sıcaklığını kontrol etmelisiniz. Eğer bu sıcaklık 10 derecenin altındaysa, termallerinizi günlük bir kıyafetin altına giymelisiniz. Ayrıca gece yatmadan önce iç ortam sıcaklığına da bir göz atmalısınız. 10 derecenin altında bir sıcaklık bulursanız, termallerinizi giyerek uyumalısınız. 10 derecenin altında bir sıcaklıkta 10 dakikadan fazla dışarı çıkmak istiyorsanız, termal kıyafetlerinizi giymeyi düşünebilirsiniz.

Termal giyim, kayak yapmak, bisiklet ve motosiklet sürmek, gibi açık hava aktivitelerinde tüm vücudunuzu sıcak tutmada son derece etkilidir. Termal iç çamaşırı, kalın bir ceket ve pantolon gibi hareketleri kısıtlayabilecek ekstra bir ağırlık olmadan sizi sıcak tutabilir. Bu da bu aktiviteleri yaparken daha konforlu hissetmenizi ve hareket özgürlüğüne sahip olmanızı sağlar. Sentetik malzemeler kullanan ürünler ya da nefes alabilen, nem emici sentetik malzeme kullanan bir yün seçerek rahat ve kuru kalabilirsiniz. Örneğin; motorsiklet sürüşü sırasında terlemeye başlarsanız pamuk ıslak kalır ve tekrar soğuduğunuzda üşümenize neden olabilir. Polyester, naylon, spandex ve likra gibi sentetik malzemeler, nemi cildinizden uzaklaştırarak hızla buharlaşmasını sağlar.

Termal Kıyafet Kombinleri Nasıl Yapılır?

Termal stilleri, tüm grubunuzla uyumlu bir görünüm oluşturmak için desenleri, baskıları ve en sevdiğiniz renkleri birleştirir. V yakalı kazağınızın, süveterinizin ya da gömleğinizin altından termal atlet parçanızın görünmesine izin verebilirsiniz. Termal atlet, sizi sıcak tutacak kadar sıkı olmalı, ancak sizi rahatsız edecek kadar dar olmamalıdır. Termal giysiler, seveceğiniz ve rahatça giyeceğiniz bir görünüm yaratmak için farklı stilleri karıştırıp eşleştirmenize olanak tanır.

Soğuk havalarda pantolon altına giyilen ürünlerle ilgili en büyük şikayetlerden biri, pantolon altında oluşturdukları yığındır. Yeni nesil teknolojiler, termalleri tüm sezon boyunca giymek isteyeceğiniz kadar ince ve rahat hale getirir. Bu sayede altına termal giymek için farklı bedenlerde pantolon almanıza gerek kalmaz. 1. seviye bir termal bir altı pantolon, termal eşofman gibi birçok alt giyim parçasıyla birlikte kullanabilirsiniz. Sonrasında ayaklarınız ve termal altınız arasındaki boşluğu ortadan kaldırmak için termal çorap giyebilirsiniz. Termal altlarınızın üzerine giymek için kot pantolonları tercih etmeniz daha konforlu bir kullanım imkanı sunabilir. Sonuç, hacimli, kıvrık kıyafetlerin yolunuza çıkmasından endişe etmeden sıcak kalmaktır. Kaliteli bir termal eşofman altı, sizi sıcak tutmayı başarır. Bu altları tek başına giyebilirsiniz.

Desenli veya düz termal taytları da seçebilirsiniz. Bu taytları termal tişört ile kombinleyebilir ya da kalem eteğinizin altına giyebilirsiniz. Termallerinizi saklamak yerine kıyafetinizle uyumlu görünecek şekilde şekillendirmelisiniz. Kıyafetiniz için yeni görünümler oluşturmak için sade tasarımlardan desenlilere kadar birkaç çift edinebilirsiniz. Maksimum sıcaklık için vücudunuzu saran ürünleri seçmeye özen göstermelisiniz.

Uzun bir termal içlik, yalnızca kıyafetinize stil eklemekle kalmaz, aynı zamanda sizi sıcak tutan, modaya uygun bir katman seçimi olur. Tercihinize göre tam kollu veya yarım kollu modelleri satın alabilirsiniz.

Sıcak kalmak için vücut ısınızı hapseden bir ürüne ihtiyacınız vardır ve bu her zaman sadece çok sayıda katman giyinmeyi gerektirmez. Çok fazla katman veya yanlış kumaş türünde kıyafetler giyerseniz, vücudunuzun terlemesine neden olabilirsiniz. Yanlış kumaş türü teri gerektiği gibi emmeyebilir, bu da sizi ıslak ve rahatsız hissettirebilir. Bu nedenle gerçek termal giysilere sadık kalmalısınız.

Narkonteks’in hedefi, özellikle kış aylarında size her türlü etkinlik için mükemmel olan esnek, sıcak, rahat ve tarz sahibi termal giyim ürünlerini en yüksek kalite ile sunmaktır. Siz de tüm kışlık giyim ihtiyaçlarınız için ürünlere göz atabilir, hava koşulları nasıl olursa olsun, kış aktivitelerine hazır olabilirsiniz.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!