Biathlon Milli Takımı IBU Cup-1 İçin Hazırlanıyor

Biathlon sporu  ülkemizde henüz çok yeni ve kulüpler seviyesine inebilmiş değil. Dolayısıyla güncel durumda sporcu seçimi kayaklı koşu sporcuları arasından yapılıyor. Bu spor dalının ülkemizde yaygınlaşabilmesi ve daha geniş bir sporcu kitlesinden Milli Takım sporcusu seçebilmek için illere ve kulüplere bu konuda destek olmak ve teşvik etmek şu aşamada elzem ihtiyaç.
 
Türkiye Kayak Federasyonu diğer spor dallarına olduğu gibi Biathlon içinde her türlü desteği sağlıyor. Yakın bir zamanda ülkemizde de Biathlon liglerini görmek gerçekten çok hoş olur. Birkaç yıl içinde neden olmasın!

Bu arada Biathlon Milli Takımı İsveç’de

Biathlon Milli Takımı 25-27 Kasım tarihleri arasında Norveç/Beitostolen’da yapılacak olan IBU Cup 1 öncesinde İsveç’te kamp çalışmalarına başladı.
Milli Takım 23 Kasım tarihine kadar İsveç/Idre kayak merkezi’nde antrenmanlarına devam edecek. Teknik ekibe ve tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz.

Antrenörler

  • Kenan Oren
  • Orhan Gazi Civil

Sporcular

  • Mehmet Üstüntaş
  • Zana Öztunç
  • Zilan Öztunç

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!