Biathlon, Uluslararası Biathlon Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı

Biathlon spor dalında Uluslararası Biathlon Birliği (IBU) Yönetim Kurulu bu hafta Salzburg’da 137. toplantısını düzenledi. Toplantının temel konuları, Hırvatistan’ın Porec kentinde düzenlenecek 13. IBU Kongresi (5-9 Eylül 2018) ve IBU yönetiminin geliştirilmesi konularından oluştu.

Toplantıda İcra Kurulu, IBU Hukuk Komitesi tarafından sunulan değiştirilmiş IBU Etik Kurallarını gözden geçirdi. IBU Etik Komisyonu’nun gözden geçirilmiş yapısı dahil olmak üzere, geliştirilmiş Etik Kurallarının yakında düzenlenecek olan IBU Kongresinde sunulmak ve kabul edilmek üzere tam ve hazır olacağını garanti etmek için oluşturulan zaman çizelgesi kabul edildi.

Yönetim Kurulu ayrıca önümüzdeki üç yıllık döneme ilişkin bütçe teklifini de görüştü. IBU Kongresi’ne sunulacak olan bütçe, Ulusal Federasyonlara ve Organizasyon Komitelerine yapılan katkılar açısından önemli bir artışı içeriyor. Daha da önemlisi, önerilen bütçe bir önceki sezonla karşılaştırıldığında, sporcuların toplam ödül fonlarında üçte bir oranında bir artış göze çarpıyor. Bu artışın önümüzdeki kış sezonunda Dünya Kupası yarışma organizasyonlarında uygulamaya konulacağını söylemek mümkün.

Toplantıda IBU Genel Sekreter Vekili Martin Kuchenmeister, Anti-Doping Komisyonu tarafından yürütülen IBU anti-doping programının dış denetiminin Haziran ayında belirlenen programa başladığını bildirdi.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!