Kayakla Atlama Dünya Kupası Ruka’da başladı

Kayakla Atlama yarışmaları HS-142 atlama rampasında yapıldı. Yarışmalar sonucunda Severin FREUND(Almanya) 290.6 puanla lider durumda. Norveçli sporcu Daniel Andre TANDE 279 puanla ikinci, Avusturyalı Manuel FETTNER 273,3 puanla üçüncü durumda.

Yarışma sonuçlarını bu linke tıklayarak görebilirsiniz.

Sporcular sezonun ilk yarışmasında bir hayli hatalı atlayışlar yaptı diyebiliriz. Sezon başının kronik sorunu “ilk atlayış” olması. Dünya Kupası süresince sporcuların her ayakta daha iyi atlayışlarla yükseliş trendi göstereceklerini tahmin ediyoruz.

Takım olarak değerlendirdiğimizde en hazır ve motive ülke Norveç diyebiliriz. Sezon öncesi fazlaca karda atlayış yaptıkları gözden kaçmıyor. Norveç takımına sağlanan desteğin hiçbir ülkede sağlanmadığını hatırlamak lazım.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!