Kayakla Atlama Dünya Kupası Test Yarışı Finlandiya’da Yapıldı

Kayakla Atlama’da Dünya Kupası sezonu birkaç gün içinde başlayacak. Sezon öncesi son test yarışması Finlandiya’daki kayak pistlerinde geçtiğimiz hafta sonu yapıldı.

Cumartesi günü Finlandiya/Rovaniemi’de yapılan yarışmalarda en iyi sporcu Jarkko Maeaettae idi. 21 yaşındaki sporcu, 92 m ve 93.5 m’lik atlamalar yaparak toplam 260.0 puan aldı.

İkinci sıra 92 m, 84.5 m ve 236.9 sayı ile Lauri Asikainen’e gitti. Final turunda çok güçlü bir atlamayla Janne Korhonen, ulusal şampiyonalarda ilk madalyasını kutladı. 20 yaşındaki sporcu 84 m ile üçüncü sırada tamamladı ve günün en uzun atlaması 94.5 m (236.7 sayı) ile sona erdi.

Janne Ahonen 234.9 toplam puan ile dördüncü oldu ve podyumu kıl payı kaçırdı. Vilar Larinto, Antti Aalto (5.), Eetu Nousiainen (6) ve Kalle Heikkinen’in (7) sırada yer aldı.

Yaklaşan kış sezonu hazırlıklarını Finlandiya’da sürdüren Japon Noriaki Kasai de bu yarışmaya katıldı. 44 yaşındaki tecrübeli sporcu Lauri Asikainen ile ikinci sırayı paylaştı.

Faruk Karataş

1987 yılında başlayan kayak macerası hız kesmeden devam ediyor. Eski milli sporcu, kayak antrenörü. Kış sporlarıyla ilgili araştırma yapmayı ve edindiği bilgileri paylaşmayı seviyor. Kayak, snowboard ve diğer tüm kış sporları hakkında kaliteli içerikler üretip insanların faydasına sunmak amacıyla kayaksever.com sitesini kurdu.

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu
error: İçerik kopyalanamaz !!